fot. twitter.com

Uruchomiono platformę dot. eksportu polskich produktów

Resort rolnictwa uruchomił platformę dotyczącą eksportu polskich produktów. Specjalna zakładka w języku polskim i angielskim jest dostępna na stronie internetowej ministerstwa.

Zawiera ona listę organizacji branżowych skupiających producentów rolnych, firmy przetwórstwa i handlu. Z biurami tych organizacji mogą kontaktować się zagraniczni kontrahenci, zainteresowani importem żywności z Polski.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że platforma ma wspomóc eksport polskiej żywności szczególnie w czasie epidemii koronawirusa.

– Chcemy pomóc polskim przedsiębiorcom na dwa sposoby. Jedno to zakładka, która została zainstalowana na stronie ministerstwa jako platforma zbierania informacji ze świata. Wystąpiłem z listem do polskich ambasadorów we wszystkich krajach, gdzie mamy swoje przedstawicielstwa dyplomatyczne, o przekazywaniu informacji o potrzebach tych rynków, gdzie są akredytowani. W ciągu tygodnia około 50 ambasadorów przekazało informacje. Chcemy również odwrócić sytuację. Chcemy również przekazać światu informacje o polskiej ofercie eksportowej – wskazał.

Organizacje branżowe, które są zainteresowane zamieszczeniem kontaktu ich biur na platformie mogą przesłać swoje dane na adres ofertaeksportowa@minrol.gov.pl. Zgłoszenie powinno zawierać informacje w języku polskim i angielskim: nazwę organizacji, adres, telefon, fax i e-mail.

RIRM

drukuj