[TYLKO U NAS] Wiceprezes zarządu Poczta Polska Usługi Cyfrowe: Poczta Polska rozwija usługi cyfrowe, dzięki którym możemy kupić w internecie wiele usług, które kupujemy na poczcie

Poczta Polska (…) od kilku lat rozwija usługi cyfrowe, pocztowe usługi cyfrowe, które są dostępne na platformie envelo.pl. Tam możemy wiele spośród tych usług, które kupujemy w placówce pocztowej, kupić w internecie na tej platformie bez konieczności wychodzenia z domu – mówił w czwartkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Michał Putkiewicz, wiceprezes zarządu Poczta Polska Usługi Cyfrowe. 

Michał Putkiewicz zwrócił uwagę, że Polacy w większości decydują się na kupno prezentów bożonarodzeniowych na ostatnią chwilę.

– Niestety, mamy takie nawyki, że wszystko odkładamy na ostatnią chwilę. Wedle badań 3/4 spośród nas kupuje prezenty pod choinkę w internecie w ostatnich dwóch tygodniach. Tylko 1/4 korzystająca z zakupów internetowych robi to wcześniej, co powoduje, że w tym ostatnim momencie mamy bardzo duże trudności z dostarczeniem na czas tych wszystkich przesyłek, ale cała branża kurierska, w szczególności Poczta Polska – a także my, Poczta Polska Usługi Cyfrowe – robi wszystko, aby te prezenty dotarły na czas pod choinkę – zapewnił.

Poczta Polska od kilku lat oferuje swoim klientom usługi pocztowe na platformie envelo.pl, gdzie poprzez internet można wykupić wiele usług, które świadczone są w oddziałach pocztowych – podkreślił gość „Polskiego punktu widzenia”.

– Poczta Polska, która jest chyba najstarszym działającym dzisiaj polskim przedsiębiorstwem (obchodzi w tym roku 460. rocznicę swojego założenia), od kilku lat rozwija usługi cyfrowe, pocztowe usługi cyfrowe, które są dostępne na platformie envelo.pl. Tam możemy wiele spośród tych usług, które kupujemy w placówce pocztowej, kupić w internecie na tej platformie bez konieczności wychodzenia z domu. Na przykład przysłowiowy znaczek pocztowy dokładnie w takich samych cenach, jakie są w placówkach pocztowych, możemy zakupić na platformie internetowej – wskazał wiceprezes zarządu Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Kolejnym ułatwieniem, które proponuje Poczta Polska, jest neopaczka, a więc paczka wysyłana z interentu.

– W dobrej cenie można wysłać paczkę i gros czynności związanych z tą wysyłką można zrobić w domu. Możemy z domowego komputera albo ze smartfona zapłacić za tę paczkę, możemy wydrukować na domowej bądź firmowej drukarce etykietę i nakleić ją na pudełko i zanieść do placówki pocztowej. Gros tych czynności wykonujemy w domu bez konieczności poświęcenia na to dodatkowego czasu. Co jest pewną nowością, co Poczta Polska Usługi Cyfrowe wprowadziła przed tymi świętami, to jest możliwość zaprojektowania sobie indywidualnego pudełka. Projekt jest za zero złotych i możemy sobie zaprojektować dowolne, najbardziej finezyjne pudełko, w którym wyślemy bliskiej osobie np. prezent świąteczny – wyjaśnił Michał Putkiewicz.

Z usług Poczty Polskiej na platformie envelo korzysta wiele osób – zaznaczył wiceprezes zarządu Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

– Platforma envelo ma ponad 250 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, z których mniej więcej 50 tysięcy korzysta z naszych usług na bieżąco. (…) W okresie przedświątecznym ta liczba bardzo rośnie. Ostatnie miesiące – październik, listopad, grudzień – osiągamy rekordy dotychczasowej sprzedaży naszych usług w internecie, zarówno neoznaczka, jak i neopaczki – zauważył gość „Polskiego punktu widzenia”.

Poczta Polska oferuje również usługę neokartka – wskazał Michał Putkiewicz.

– To możliwość wysłania kartki np. na Boże Narodzenie, ale także przy każdej innej okoliczności, z internetu, która zostanie doręczona fizycznie przez listonosza Poczty Polskiej. Znowu możemy tutaj dodać własne grafiki albo np. zdjęcie naszej rodziny. Bierzemy smartfon, robimy zdjęcie (…), przesyłamy to zdjęcie na platformę envelo. My następnie wysyłamy to do drukarni, jest to drukowane w dwóch wygodnych formatach, pakowane do koperty i wysyłane Pocztą Polską do naszej bliskiej osoby. Tę pocztówkę, tę neokartkę, przynosi listonosz Poczty Polskiej – tłumaczył wiceprezes zarządu Poczta Polska Usługi Cyfrowe.   

RIRM

drukuj