Poczta Polska nie chce drukować znaczków z podobizną Mary Wagner

Poczta Polska nie chce wydrukować znaczków personalizowanych z wizerunkiem Mary Wagner, kanadyjskiej obrończyni życia – poinformował „Nasz Dziennik”.

O taką możliwość zwrócił się do narodowego operatora Jacek Kotula, z rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO-Prawo do Życia.

Znaczek przedstawia wizerunek Mary, za kratami. Widnieje też na nim napis  „Free Mary Wagner”. Mimo wielu utrudnień, choć bez napisu, za pierwszym razem udało się wydrukować znaczki. Próba dodruku okazała się już niemożliwa.

– Chciałem powtórnie dodrukować sobie tych znaczków. Zapłaciłem pieniądze, poczta przyjęła zamówienie, jednak po paru dniach powiedziano mi, że nie da rady, ponieważ za poprzedni znaczek dostali dużą burę z Centrali Poczty Polskiej w Warszawie. Nawet mało, co nie zwolniono pana, który zgodził się na wydanie tego znaczka, także wracamy do czasów komuny. Sprawdziłem regulamin – wszystko jest zgodnie z prawem. Nie można było się do niczego przyczepić. To jest dla mnie nieporozumienie, dlatego zwróciłem się z prośbą o jakieś szersze wyjaśnienie, żeby wytłumaczyli mi, dlaczego nie mogą wydrukować znaczka? Za pierwszym razem wydrukowano i nic się nie stało. Jeśli mi nie odpowiedzą, albo nie wydrukują tego znaczka, to będziemy dalej sprawę ciągnąć i skierujemy ją do sądu konsumenckiego – powiedział Jacek Kotula.

Kanadyjska działaczka pro-life została skazana na 10 miesięcy więzienia za to, że w klinikach aborcyjnych próbowała przekonywać matki, by nie zabijały swoich poczętych dzieci. Wcześniej odbyła za to karę więzienia w wymiarze 23 miesięcy.

RIRM

drukuj