Płocka „Przystań Miłosierdzia”

W dniach 10 – 13 lipca w Płocku, odbywać się będzie akcja ewangelizacyjna „Przystań Miłosierdzia”. Hasłem tegorocznej „Przystani” są słowa z ósmego rozdziału listu do Rzymian: „Duch przychodzi z pomocą naszej słabości”. Celem inicjatywy jest głoszenie Jezusa uczestnikom festiwalu.

Podczas „Przystani Miłosierdzia” uczestnicy będą spotykać się na modlitwie w płockiej Farze, która w Wielkim Poście 2014 przeżywała rekolekcje ewangelizacyjne, a także na plaży, w specjalnie przygotowanym namiocie na festiwalu. Będzie można adorować Najświętszy Sakrament czy skorzystać z możliwości spowiedzi.

Organizatorzy podczas tegorocznej „Przystani” nastawiają się przede wszystkim na ewangelizację indywidualną. Do współpracy zaproszeni są księża, siostry zakonne, klerycy, ruchy, organizacje i wspólnoty religijne, katecheci oraz wierni świeccy. Wszyscy chętni zaproszeni są do włączenia się w ewangelizację bezpośrednią na plaży oraz pomoc modlitewną.

„Przystań Miłosierdzia” będzie odbywała się już po raz drugi i wpisuje się w szeroki kontekst ewangelizacyjny różnych ruchów i wspólnot Kościoła w Polsce.

diecezjaplocka.pl/ RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl