Plantatorzy czarnej porzeczki czekają na rozmowy z Sawickim

Plantatorzy czarnej porzeczki wstrzymali protest na drodze krajowej nr 19, do czasu podjęcia rozmów z ministrem rolnictwa. Marek Sawicki do poniedziałku przebywa z oficjalna wizytą w USA.

Producenci owoców miękkich mają dość niskich cen skupu i bezczynności rządu. Cena za 1 kg owoców waha się od 30 do 35 gr co nie pokrywa nawet poniesionych kosztów produkcji. W tym tygodniu plantatorzy spotkali się z przedstawicielami kancelarii premier Ewy Kopacz i szefa resortu rolnictwa.

Wiesław Rypina przewodniczący komitetu protestacyjnego Producentów Owoców Miękkich powiedział, że rozmowy były mało konstruktywne. Dodaje, jednak że z rządu płyną sygnały o ewentualnej pomocy.

– Rozpatrywana jest jakaś doraźna forma pomocy producentom czarnej porzeczki. Na obecną chwilę nie wiemy, na czym będzie ona polegała i w jakiej ma być formie. Uważamy, że ta sytuację na rynku, jaka w tym roku zaistniała, jest ewidentnie wynikiem zaniechań i działań rządu, zaniedbań i niedotrzymania obietnic. Będziemy się domagali jakiejś formy rekompensaty za utracone bardzo duże dochody – powiedział Wiesław Rypina.      

Plantatorzy czarnej porzeczki protestowali na drodze krajowej w miejscowości Kózki w województwie mazowieckim.

Polska jest największym na świecie producentem owoców czarnej porzeczki i najważniejszym dostawcą tych owoców na rynki międzynarodowe.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl