O. John Bashobora w Warszawie. Rekolekcje Jezus na stadionie 2015

Na warszawskim Stadionie Narodowym trwają rekolekcje „Jezus na stadionie 2015”. Spotkanie – w tym roku pod hasłem „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” – prowadzi charyzmatyk o. John B. Bashobora.

Wydarzenie rozpoczęło się rano, różańcem świętym i uwielbieniem. W programie przewidziano m.in. trzyczęściową konferencję i uroczystą Eucharystię, która rozpocznie się o godz. 17.00.  Wieczorem wierni będą modlić się w adoracji Najświętszego Sakramentu. Na koniec o. John Bashobora poprowadzi  modlitwę o uzdrowienie. Rekolekcje potrwają do godz. 22.00.

Nauki są poświęcone „przyjęciu obdarowania, jakie do naszego życia przynosi Jezus” i wpisują się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016. Organizatorem rekolekcji jest Kuria Warszawsko-Praska.

O. John Baptist Bashobora urodził się w Ugandzie, 5 grudnia 1946 r. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1972. Studiował w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat z teologii duchowości oraz magisterium z psychologii. Tam też lepiej poznał swoje dary charyzmatyczne i oddał się posłudze. Po powrocie do ojczyzny założył fundację pomagającą sierotom. Wspiera także chorych i potrzebujących. Do Warszawy przybył na zaproszenie ks. bp. Henryka Hosera.

 

 

RIRM/TV Trwam News


drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl