Planowane są kolejne inwestycje drogowe

94 umowy na 1300 kilometrów – tak wyglądają plany rozbudowy sieci dróg w Polsce w ramach obecnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Sukcesywnie przygotowywane są także nowe przetargi, które mają nie tylko poprawić komfort kierowców i podróżujących, ale również pozwoli odetchnąć branży budowlanej.

Branża budowlana od pewnego czasu uskarża się na zmniejszoną liczbę przetargów publicznych oraz zaniżone ceny. Wykonawcy w sektorze budowlanym oczekują większej podaży zamówień publicznych oraz działań naprawczych przy stosowaniu ustawy Prawo zamówień publicznych.

Jak jednak informuje ministerstwo infrastruktury i budownictwa, w przygotowaniu są już nowe przetargi, nie można więc mówić o zastoju w budownictwie drogowym, natomiast ostatnia nowelizacja ustawy Prawo Zamówień Publicznych podpisana przez prezydenta w lipcu wprowadziła ograniczenie możliwości korzystania z kryterium najniższej ceny przy przetargach publicznych.

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa od początku sierpnia organizuje spotkania z wykonawcami. Dwustronne rozmowy mają dać owocne efekty dla obu stron. Wiadomo, że przygotowywane są nowe wzory umów na realizację zamówień. Pracuje nad nimi powołana przez resort rada ekspertów, złożona z przedstawicieli wykonawców, zamawiających i strony społecznej.


TV Trwam News/RIRM

drukuj