fot. PAP/Hanna Bardo

Zapowiedź budowy 50 nowych obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że program budowy stu obwodnic zostanie rozszerzony o kolejnych 50 inwestycji. „To bardzo ważne połączenia komunikacyjne, które rozładują ruch” – mówił szef rządu w Rudzie Śląskiej.

Budowa stu nowych obwodnic w całej Polsce była deklaracją rządu i resortu infrastruktury. Zostały określone lokalizacje inwestycji. Toczą się prace projektowe, w niektórych miejscach rozpoczynają się prace budowlane. Teraz program został rozszerzony, o czym poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– Dokładamy kolejnych 50 obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich – zaznaczył szef rządu.

Dokładnie 51 obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich zostanie dofinansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na ten cel trafią środki sięgające blisko 2,5 mld zł, choć łączna wartość wszystkich zadań wyniesie 4,5 mld złotych.

W roku 2022 zaplanowano dopłaty na poziomie 200 mln złotych. Szef polskiego rządu zaznaczył, że w ramach nowego programu dofinansowane zostanie przedłużenie na północ trasy N-S w Rudzie Śląskiej. To wyczekiwany odcinek wśród mieszkańców dzielnic Ruda, Orzegów i Godula.

– To są połączenia, które rozładują ruch pomiędzy autostradą A4 a inną arterią na północy, zwłaszcza w sytuacji jakichkolwiek korków czy wypadków, które niestety się zdarzają – wskazał Mateusz Morawiecki.

Ruda Śląska, gdzie przebywał premier, to jeden z przykładów kolejnych inwestycji. Będzie ich więcej – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

– Także na Śląsku i w województwie śląskim jest jeszcze część obwodnicy Rybnika, także Zabrze czy Kozie Głowy. I to też nie jest ostatnie słowo – oznajmił.

Premier zwracał uwagę na zaangażowanie parlamentarzystów. Mówił, że to za ich sprawą, udaje się rządowi prowadzić rozmowy ze społeczeństwem i wpisywać się w oczekiwania mieszkańców. Obwodnica N-S dla Rudy Śląskiej jest szansą na nowe miejsca pracy dla regionu – wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

W trakcie pobytu w Rudzie Śląskiej premier ogłosił też powstanie nowej strażnicy dla Państwowej Straży Pożarnej. Działkę pod jej budowę zaproponowało miasto.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl