PKP Intercity ogłosiło przetarg na wagony dla wojska

PKP Intercity ogłosiło przetarg na dostawę ośmiu specjalnych, fabrycznie nowych wagonów osobowych dla sił zbrojnych – poinformowała spółka.

W ogłoszeniu o przetargu napisano, że spółka chce zamówić sześć wagonów bezprzedziałowych specjalnych drugiej klasy do przewozu żołnierzy i dwa wagony przedziałowe specjalne drugiej klasy do przewozu konwoju.

PKP Intercity chce, aby wagony posiadały dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań krajowych w zakresie eksploatacji po sieciach Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii.

Otwarcie ofert ma nastąpić 29 grudnia tego roku, a dostawa ma nastąpić nie później niż do dnia pierwszego grudnia 2019 roku.

W ogłoszeniu napisano, że zamówienie jest finansowane z dotacji celowej budżetu państwa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl