fot. PAP/Łukasz Gągulski

W ciągu 20 lat istnienia PKP Intercity przewiozło ponad pół miliarda pasażerów

Z usług PKP Intercity, w ciągu 20 lat działalności tej kolejowej spółki, skorzystało ponad 530 mln pasażerów. W tym czasie na tory wyjechało już ponad 1,8 mln pociągów przewoźnika – poinformowało PKP Intercity w komunikacie.

Spółka PKP Intercity została utworzona 1 września 2001 roku w ramach Grupy PKP. Otrzymała ona zadanie zapewnienia obsługi dalekobieżnych przewozów pasażerskich.

“Kolej pasażerska jest bardzo wymagającym sektorem, ponieważ ze względu na jej złożony charakter i ogromną skalę działalności każdego dnia, wprowadzanie zmian jest dużym wyzwaniem. Z tym większą dumą patrzę na to, jak od 20 lat radzi sobie nasz narodowy przewoźnik. Cieszę się, że ten jubileusz przypada akurat w Europejskim Roku Kolei” – powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

“PKP Intercity chce stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu. Kolej jako transport przyszłości będzie bezpieczna, komfortowa, przewidywalna, dostępna i ekologiczna” – podkreśla minister.

Na najbliższe miesiące PKP Intercity zaplanowało wiele działań pokazujących, jakie zmiany zaszły w spółce od momentu jej powstania. Już w najbliższym czasie kolejne elektryczne zespoły trakcyjne, czyli pociągi obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart, będą pojawiać się na torach z naklejkami z okolicznościowym logo zaprojektowanym z okazji 20-lecia spółki.

“Kontynuujemy inwestycje w nowoczesne pociągi oraz rozwój rozwiązań, które zapewnią pasażerom jeszcze atrakcyjniejszą ofertę i przyjazny proces obsługi. Naszym celem jest, aby kolejne 20 lat działalności PKP Intercity przyniosło nam jeszcze więcej pasażerów zadowolonych z bezpiecznych i komfortowych podróży. Obchody 20-lecia to także doskonała okazja do tego, aby podziękować wszystkim pracowników, którzy tworzą PKP Intercity” – dodaje cytowany w komunikacie prezes spółki Marek Chraniuk.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami. W ramach kontynuacji strategii taborowej “PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku spółka zainwestuje 19 mld zł w nowoczesny tabor.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl