fot. flickr.com

Program „Kolej Plus” ma odrodzić połączenia regionalne

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ocenia 47 wniosków, które zostały nadesłane z całej Polski. Na podstawie rekomendacji PKP Ministerstwo Infrastruktury podejmie ostateczną decyzję, które odcinki kolejowe będą realizowane.

Program „Kolej Plus” ma odrodzić połączenia regionalne. Skierowany jest on do jednostek samorządu terytorialnego. [czytaj więcej] 

– Niestety wiele linii kolejowych zostało zamkniętych w ciągu ostatnich 30 lat. Program służy temu, żeby rewitalizować, przywrócić do użytku część tych linii, która została zamknięta oraz w kilku przypadkach, żeby wybudować nowe trasy – powiedział Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wielkopolska ubiega się o pięć inwestycji. Chodzi o rewitalizację linii na odcinkach: Wągrowiec-Czarnków, Szamotuły-Międzychód, Śrem-Czempiń i Gostyń-Kąkolewo. Piątym wielkopolskim projektem programu jest budowa całkowicie nowej linii z Konina do Turku.

– Jesteśmy po aplikacji do drugiego etapu programu „Kolej Plus”. Złożyliśmy pięć wniosków, które zawierały wstępne studia planistyczno- prognostyczne. Oczekujemy na wyniki konkursu, które będą ogłoszone do 24 lutego – tłumaczył Robert Pilarczyk, dyrektor Departamentu Transportu w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim.

Obecnie ubiegający się o wsparcie przedstawiają opinie i wnioski z konsultacji społecznych. Przekładają też dokumenty potwierdzające zabezpieczenie finansowania inwestycji.

– Zgodnie z zasadami programu 85 procent środków pochodzi z budżetu państwa, a 15 procent należy zabezpieczyć w budżetach samorządu – dodał Robert Pilarczyk.

W ramach programu „Kolej Plus” do rozdysponowania jest sześć i pół miliarda złotych.

https://twitter.com/PKP_PLK_SA/status/1480533253287301125

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl