fot. pixabay.com

W niedzielę rano lokalnie marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 200 m

Europa Wschodnia i Północna będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Słowacji. W ciągu dnia od północy obszar kraju zacznie dostawać się na skraj niżu z ośrodkiem nad północną Norwegią. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W niedzielę na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Rano lokalnie marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie i północy również deszczu. Na krańcach północnych Warmii i na Suwalszczyźnie możliwe przejściowo opady marznące, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C na zachodzie i 4 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich Karpat od -3 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem wzmagający się do dość silnego, w całym kraju okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w górach do 60 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Temperatura minimalna od -2 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od -7 st. C do -3 st. C. Wiatr umiarkowany, wzmagający się do dość silnego i silnego, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach na południu Polski do 70 km/h, na północy do 80 km/h, a nad morzem do około 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl