PKP Intercity: Nowe połączenie na trasie Przemyśl – Kijów

PKP Intercity uruchomi nowe połączenie na trasie Przemyśl – Kijów. Od 24 sierpnia pociągi będą jeździły przez Tarnopol i Winnicę.

Ponadto skład z Chełma do Kowla pojedzie wydłużoną trasą do Zdołbunowa. Z tych połączeń będą mogli skorzystać m. in. pasażerowie z Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

Za obsługę składu pociągu odpowiadać będzie strona ukraińska. Rzecznik PKP Intercity Agnieszka Serbeńska zaznacza, że podróżni za niewygórowane stawki będą mogli wybrać się poza granice kraju.

– Bilety na połączenie będą dostępne w specjalnych cenach np. za podróż z Przemyśla do Lwowa pasażerowie zapłacą nieco ponad 5 euro, a do Kijowa niecałe 15 euro. Pociąg kursujący obecnie na trasie Przemyśl – Kijów cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych, dlatego – wraz z Kolejami Ukraińskimi -zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnego połączenia – mówi Agnieszka Serbeńska.  

Otwarcie połączenia nastąpi wspólnie z Kolejami Ukraińskimi. Pociąg wyruszy z Przemyśla o godz. 13:07, a do Kijowa dotrze o 23:10 czasu lokalnego. W drodze powrotnej ze stolicy Ukrainy skład wyruszy o 6:52 czasu lokalnego i w Przemyślu będzie o 15:05.

Ponadto od 3. września skład jadący z Kijowa w stronę Przemyśla będzie skomunikowany z pociągiem TLK Banach relacji Przemyśl – Kraków.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl