fot. PAP/Marcin Obara

J. Sachajko: Trwa wojna, której stawką jest przyszłość Europy

Trwa wojna, której stawką jest przyszłość Europy i naszej cywilizacji – powiedział poseł ugrupowania Kukiz’15 Jarosław Sachajko. Parlamentarzysta odniósł się w ten sposób do czwartkowego zamachu w Barcelonie.

Kilka minut po godz. 17.00 kierowca furgonetki wjechał w ludzi w samym centrum Barcelony, na deptaku Las Ramblas. To jedno z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w tym mieście.

Do ataku przyznało się już tzw. Państwo Islamskie. Jak wskazują eksperci, islamscy ekstremiści celowo uderzyli w samo serce turystycznej Europy w chwili, gdy na deptaku przebywały tłumy ludzi. Terroryści chcieli w ten sposób pokazać nieudolność władz i służb, którym nie udało się zapobiec tragedii.

Sposób przeprowadzenia zamachu – tratowanie ludzi rozpędzonym samochodem – to metoda stosowana przez islamistów od dłuższego czasu.

Poseł Jarosław Sachajko podkreśla, że schemat tragedii powtarza się po raz kolejny, a bezideowe pseudoelity europejskie wciąż twierdzą, że są to odosobnione incydenty, bez wspólnego mianownika.

– Tak, należy to nazwać wojną ideologiczną, ale jest to spowodowane szerzącymi się od lat lewackimi teoriami próbującymi zamazać nie tylko kulturę, ale również oderwać Europę od chrześcijaństwa, próbując mówić: przyjmujmy wszystkich, kochajmy wszystkich. To nie są elity, to są pseudoelity europejskie, które są pokazywane na Twitterze i Facebooku, które doprowadzą do zagłady Europy, wprost do fizycznej zagłady Europy, bo widzimy, co się dzieje w krajach muzułmańskich z chrześcijanami – mówi Jarosław Sachajko.

W zamachu w Barcelonie zginęło co najmniej 13 osób, ponad 100 zostało rannych. Hiszpańskie służby na bieżącą aktualizują te dane.

Według dotychczasowych informacji MSZ w ataku nie zginął żaden obywatel Polski. Sprawca zamachu został zastrzelony przez policję.

RIRM

drukuj