fot. PAP/Rafał Guz

PKP Intercity kupuje nowe lokomotywy elektryczne

Spółka PKP Intercity zawarła z polskim producentem NEWAG kontrakt na zakup 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Wartość umowy wyniesie ponad 500 mln złotych.

W konferencji na stacji Warszawa Olszynka Grochowska poświęconej podpisaniu umowy uczestniczył m.in. szef resortu infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Zamówienie o wartości ponad 500 mln złotych obejmuje zakup jednosystemowych elektrowozów, które mogą rozpędzić się do 160 km/h.

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że dzięki inwestycjom polska kolej jest coraz bardziej wygodna i bezpieczna.

– Transport kolejowy staje się coraz bardziej konkurencyjny w stosunku do transportu samochodowego. Transport niskoemisyjny to transport, który organizuje m.in. PKP Intercity, tak jak i przewoźnicy regionalni. Podróż pociągiem staje się coraz bardziej komfortowa, bezpieczna i przewidywalna – podkreślił minister Andrzej Adamczyk.

Umowa wpisuje się w nową strategię inwestycyjną spółki PKP Intercity, która do 2030 roku chce unowocześnić swój cały tabor.

Przewoźnik ma przeznaczyć na ten cel 24,5 mld zł. Efektem ma być więcej pociągów na torach i wysoki standard podróży.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl