fot. PKPIntercityPDP

PKP Intercity otrzymało kolejnych 60 zmodernizowanych wagonów

Kolejnych 60 zmodernizowanych wagonów trafiło do PKP Intercity. Maszyny przekazały dziś Bydgoska Pesa oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki. Wartość kontraktu zrealizowanego przez te spółki to 248 mln zł.

Wagony przystosowane są do pociągów jeżdżących 160 km/h. Będzie można z nich skorzystać m.in. na trasie między Szczecinem a Trójmiastem.

W uroczystym odbiorze nowego taboru uczestniczyli dziś obok władz PKP  Intercity m.in. przedstawiciele resortów: aktywów państwowych oraz infrastruktury.

https://twitter.com/PKPIntercityPDP/status/1390648307777740803

Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, podkreślił, że spółki wywiązały się z umowy mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią. Dzięki tej inwestycji podwyższy się jakość usług PKP Intercity oraz komfort podróżujących – zaznaczył.

– Dzięki takim inwestycjom, realizowanym przez spółki państwa, polska gospodarka może bronić się przed pandemią koronawirusa. Ten kontrakt to pewne miejsca pracy i źródła utrzymania wielu tysięcy polskich rodzin. Jestem głęboko przekonany, że wychodzimy z zakrętu koronawirusowego i wygrywamy walkę z niewidzialnym wrogiem, jakim jest COVID-19. Na wyjściu z tego wirażu PKP Intercity mocno przyspiesza. Z utęsknieniem czekamy czasów, kiedy w pełnym wymiarze będziemy mogli ponownie korzystać z polskiej kolei. PKP Intercity wykorzystało dobrze nawet czas pandemii poprzez inwestycje, rozwój i podnoszenie komfortu podróżowania – powiedział Maciej Małecki.

Obecnie PKP Intercity realizuje kontrakty na rozwój i modernizację taboru o wartości 650 mln zł. Projekty są dofinansowane z UE. Dużą szansą dla przewoźnika są również środki dotacyjne i pożyczkowe w ramach Krajowego Planu Odbudowy w wysokości 950 mln euro.

Od 15 maja br. spółki kolejowe będą mogły przewozić swoimi składami więcej osób. Od tego dnia w pociągu będą mogły być zapełnione wszystkie miejsca siedzące.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl