fot. PAP/Leszek Szymański

PiS przedstawi listy wyborcze, gdy znana będzie data jesiennych wyborów

Prawo i Sprawiedliwość przedstawi listy wyborcze, gdy znana będzie data jesiennych wyborów parlamentarnych. Prezydent RP ma czas na ogłoszenie daty wyborów do 14 sierpnia.

Formacja rządząca przedstawiła już „jedynki” do Sejmu. Komitet polityczny PiS ułożył też listy do niższej, jak i wyższej izby parlamentu. Na razie czeka z ich publikacją.

Znamy już także kandydatów, którzy znajdą się na listach Koalicji Obywatelskiej. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna będzie kandydował w Warszawie. Niespodzianką jest kandydatura Pawła Kowala w Krakowie. Zaskoczony tą kandydatura jest wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz. Polityk zapewnia, że PiS ma bardzo dobrych kandydatów.

Największe zaskoczenia to Paweł Kowal jako lider listy wyborczej PO w Krakowie. Jestem przekonany, że jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to zupełnie wbrew jakiejkolwiek logice i niemożliwe. Dziś wiemy, że Paweł Kowal zdecydował się na start z listy Koalicji Obywatelskiej. Jesteśmy przygotowani do tego, aby podjąć tę rękawicę rywalizacji z KO, PSL i innymi formacjami. Mamy bardzo dobrych kandydatów do Senatu – zarówno obecnych senatorów, jak i nowe osoby – zaznacza Wojciech Skurkiewicz.

Na opozycji powstało już kilka bloków, które chcą kandydować w wyborach. SLD, Wiosna i Razem stworzyły blok lewicowy. Ludowcy chcieli stworzyć Koalicję Polską – PSL. Nie wiadomo dalej, na jaki krok zdecyduje się Kukiz’15. Ta niepewność powoduje, że klub opuszczają kolejni posłowie. Tomasz Rzymkowski przeszedł do klubu PiS.

RIRM

drukuj