PiS podejmie decyzję ws. posłów głosujących przeciwko ratyfikacji Krajowego Planu Odbudowy

W czwartek Prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości ma podjąć decyzję w sprawie konsekwencji dla posłów, którzy głosowali przeciwko projektowi ustawy ratyfikacyjnej dot. decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął projekt ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Projekt poparło 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. Choć w klubie PiS obowiązywała dyscyplina głosowania, 20 posłów klubu (w tym 17 posłów reprezentujących Solidarną Polskę) zagłosowało wbrew niej. Przeciwko było także 3 posłów PiS: Małgorzata Janowska, Anna Siarkowska i Sławomir Zawiślak.

– Naszą partię obowiązywała dyscyplina. Solidarna Polska deklarowała od początku, że będzie miała inne zdanie i wiedzieliśmy o tym. Postawa tych, którzy w naszej partii nie zastosowali się do dyscypliny, była zaskoczeniem – mówił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

W czwartek na posiedzeniu prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości ma zapaść decyzja o ewentualnych karach dla posłów, którzy głosowali przeciwko ratyfikacji.

TV Trwam News

drukuj