PiS nie chce jednej stawki podatku

Prawo i Sprawiedliwość nie chce wprowadzać jednej stawki podatku – powiedziała poseł Beata Szydło. Wiceprezes partii odpowiedziała na zarzut posła Adam Szejnfelda z PO, który na konferencji skrytykował propozycję PiS- u dotyczącą zmian podatkowych.

Na podstawie takich argumentów widać, że Platforma Obywatelska komentuje tylko jakieś medialne relacje i że nie zapoznała się z projektem, który jest dostępny.

W naszej propozycji stawki podatkowe pozostawiamy na dotychczasowym poziomie – powiedziała poseł Szydło

„Projekt przede wszystkim porządkuje dotychczasowy stan legislacyjny, upraszcza go. Upowszechnia pewne założenia. Chodzi o to, że w sensie fizycznym to będzie jedna ustawa. To co jest ważne w tym projekcie o podatku, to bardzo dobre rozwiązania prorozwojowe dla przedsiębiorców. Chcemy dać równe szanse w tych rozwiązaniach podatkowych Polskim firmom, przedsiębiorcom, żeby mieli takie same prawa i możliwości konkurowania z większymi podmiotami zagranicznymi. Wypada tutaj zapytać Platformy dlaczego nie chce, aby interesy Polskich przedsiębiorców były chronione na takich samych prawach jak dużych potentatów.” sygnalizowała posłanka Szydło.

Ważne w propozycjach PiS-u jest zwłaszcza wprowadzenie podatku obrotowego dla banków i sieci handlowych – zwrócił uwagę Janusz Szewczak, ekonomista. Jest to ważne, zwłaszcza w kontekście zarzutu o zbyt wysokie koszty propozycji PiS-u.

„To są fałszywe oskarżenia, dlatego że Polskiego budżetu też nie stać na to, żeby pozwalać na odbieranie Polakom miliardów złotych przez duże zagraniczne koncerny. Budżetu państwa nie stać na to, aby zagraniczne banki działające w Polsce transferowały koło 20 miliardów złotych do swoich central zagranicznych, blokowały system kredytowy, żeby sieci handlowe, które zarabiają krocie nie płaciły właściwie podatków. Trzeba bardzo dokładnie policzyć na co nas stać, a na co nie. Przede wszystkim trzeba dbać o polskie interesy i sprawy Polaków, a dopiero później myśleć o różnego rodzaju lobby zagranicznych.”- mówi Janusz Szewczak.

Posłowie PO poinformowali, że trwa wyliczanie kosztów, jakie oznaczałaby dla budżetu realizacja pomysłów Jarosława Kaczyńskiego. Wyliczenia te zostaną przedstawione w najbliższych dniach.

 

Wypowiedź posłanki Beaty Szydło


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Janusza Szewczaka


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj