fot. freepik.com

P. Müller: Ponad 30 mld zł więcej trafiło do systemu służby zdrowia w trakcie kadencji PiS

Ponad 30 mld złotych więcej trafiło do systemu służby zdrowia w trakcie kadencji Prawa i Sprawiedliwości – mówił w Polskim Radiu rzecznik rządu Piotr Müller. To właśnie zdrowie, w tym pakiet kontrolnych badań profilaktycznych, będzie jednym z priorytetów PiS-u, jeśli partia wygra w najbliższych wyborach.

Poprawa systemu służby zdrowia to jedno z głównych wyzwań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– My intencje mamy jasne, czyste. W naszej kadencji ponad 30 mld więcej trafiło do systemu służby zdrowia. Są też sukcesy w ramach skracania kolejek w niektórych obszarach, ale są również wyzwania na najbliższy czas – wymieniał Piotr Müller.

Tu rzecznik rządu mówił o Pakcie dla Zdrowia 2030. Podpisali go politycy PiS-u, Koalicji Obywatelskiej, PSL-u i SLD. To jedenaście punktów, które mają być zrealizowane w najbliższych latach, by poprawić system służby zdrowia w naszym państwie.

– Myślę, że faktycznie ten Pakt dla Zdrowia jest istotny, ponieważ stara się przynajmniej z tego sporu politycznego wyciągnąć te najważniejsze rozstrzygnięcia, np. jakie nakłady mają być na służbę zdrowia, to, że musi się zwiększyć liczba miejsc dla studentów na studiach medycznych – my to już zrealizowaliśmy w ogromnej części w poprzedniej kadencji, ale są dalsze cele w tym zakresie – czy chociażby kwestia systemu refundacji leków – zaznaczył rzecznik rządu.

Pakt dla Zdrowia zakłada także m.in. obowiązkową profilaktykę. Te zobowiązania wymagają jednak dłuższego czasu, by je zrealizować.

TV Trwam News/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl