fot. twitter.com

Frans Timmermans kolejny raz atakuje polski rząd

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans planuje ponownie uderzyć w rząd w Warszawie. W Komisji Europejskiej trwają prace nad przygotowaniem skargi wobec Polski do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z nowym systemem dyscyplinarnym sędziów.

Sprawa stanie jutro z inicjatywy Fransa Timmermansa na cotygodniowym kolegium komisarzy – poinformowała PAP, powołując się na wysokiego rangą dyplomatę Unii. Skarga nie jest jednak jeszcze przesądzona.

Poseł Stanisław Piotrowicz, szef sejmowej komisji sprawiedliwości, zauważył, że nie po raz pierwszy Frans Timmermans ingeruje w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa. Parlamentarzysta przypomniał, że wiceszef Komisji Europejskiej wielokrotnie przyjeżdżał do naszego kraju, wspierając opozycję.

– Czas, jaki wybrał, czyli czas kampanii tuż przed wyborami, po raz kolejny potwierdza jego zaangażowanie w wewnętrzne sprawy innego państwa. W moim przekonaniu jest to niedopuszczalne, a poza tym mógłbym powiedzieć, że nieuzasadnione. Brak podstaw prawnych ku temu, brak podstaw faktycznych – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz.

Jeśli sprawa faktycznie trafiłaby do TSUE, byłaby to kolejna odsłona batalii prawnej przed tą instytucją w sprawie kształtu polskiego wymiaru sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl