Coraz więcej wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus”

Program wystartował w ubiegły piątek. W ciągu kilku dni zarejestrowano ponad 170 tys. wniosków online. Sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości „Rodzina 500 Plus” ruszył pełną parą i już cieszy się ogromnym powodzeniem.

Od piątku rodzice mogą składać wnioski o pięćset złotych na dziecko. Gminni urzędnicy będą teraz analizować te wnioski, sprawdzać i zatwierdzać, a to oznacza, że jeszcze w tym tygodniu powinny ruszyć pierwsze wypłaty.

Co najmniej jedna trzecia Polaków potrafi i biegle korzysta z takich rozwiązań. Polacy oczekują łatwego, komfortowego dostępu do usług świadczonych drogą elektroniczną – podkreśla minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

„500 plus” w postaci elektronicznej to dopiero początek rewolucji, którą zamierzają przeprowadzić posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

– Okazuje się, że składanie wniosków on-line jest naprawdę bardzo intensywne zaznacza Minister Elżbieta Rafalska.

Liczba wniosków cały czas rośnie, choć już nie w takim tempie, jak w piątek. Dumni z projektu są przede wszystkim pomysłodawcy. Prezes Rady Ministrów wielokrotnie podkreślała, że chce aby każda rodzina czuła się w Polsce bezpiecznie; by miała poczucie, że państwo ją wspiera na różne sposób.

– Rodzina jest najlepszą inwestycją, a dziecko to nie jest koszt tylko właśnie inwestycja, to przesłanie przyczyni się do tego, że będziemy mogli z satysfakcją za kilka lat powiedzieć, że program spełnił nasze oczekiwania, że poprawiły się wskaźniki demograficzne, że polskie rodziny dzięki naszemu programowi są bezpieczniejsze. Mogą planować swoją przyszłość, dla wielu rodzin to będzie ogromna poprawa egzystencjalna i, że wszystkie założone cele będą spełnione  – powiedziała premier Beata Szydło.

Nawet opozycja, która od samego początku była sceptycznie nastawiona do projektu Prawa i Sprawiedliwości, dziś przyznaje, że każda forma pomocy polskim rodzinom, zasługuje na pochwałę.

– Mam nadzieję, że rząd z całą determinacją będzie tego pilnować. Jakim kosztem trudno powiedzieć. Czy to będzie kosztem nas wszystkich, kiedy będą podnoszone podatki czy to będzie jakakolwiek inna forma finansowania tego programu, wiem jedno: ten program musi funkcjonować nie tylko w tym roku – powiedziała Ewa Kopacz.

Program Rodzina 500 plus ruszył w piątek. Świadczenia wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej ośmiuset złotych netto na osobę wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl