PiS chce powołania komisji śledczej po wycieku akt

Prawo i Sprawiedliwość zawraca się do marszałka sejmu Radosława Sikorskiego, aby włączył do porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu punkt dotyczący powołania komisji śledczej ws. afery taśmowej.

Jest to reakcja parlamentarzystów PiS-u na wyciek akt ze śledztwa dotyczącego tzw. afery podsłuchowej.

Poseł Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, przypomniał zapewnienia byłego premiera Donalda Tuska, że afera zostanie wyjaśniona do końca września ubiegłego roku. Polityk przytoczył także słowa wicepremiera Janusza Piechocińskiego z PSL-u.

Mówił wicepremier Piechociński, że poda się do dymisji, jeżeli ta sprawa nie zostanie wyjaśniona. On wciąż jest wicepremierem, a sprawa nie jest wyjaśniona. Tu chodzi o odpowiedzialność władzy, tu chodzi również – ja stawiam taką tezę – o wzajemne tolerowanie nadużyć przez koalicjantów. Przecież wczoraj słyszeliśmy o nadużyciach w ELEWARR, wcześniej o sprawie, w którą zamieszany jest szef Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury. Nie wyciągnięto żadnej konsekwencji, żadnej odpowiedzialności – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga poinformowała, że ujawniono materiały z kilkunastu spośród 20 tomów akt śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej.

Zbigniew Stonoga w rozmowie z redakcją Informacyjną Radia Maryja tłumaczył, że link do dokumentów na chińskim portalu otrzymał droga mailową. Przypuszcza, że wysłał go funkcjonariusz służb specjalnych. Podkreśla jednak, że dzięki temu Polacy mogą zobaczyć arogancję władzy.

Sami prokuratorzy i agenci służ specjalnych są zniesmaczeni tą sytuacją. Nie mogą bowiem rozpocząć takich kierunków śledztwa, które wyłaniają się z samych treści upublicznionych akt. Ja zrobiłem to po to, żeby polskie społeczeństwo zobaczyło, jak wielkie jest poczucie bezkarności wśród naszej ekipy rządzącej. Wobec nas wymyśla się co chwila nowe prawa. Wymaga się od obywatela, by wywiązywał się z obowiązków wobec państwa, nie dając obywatelowi nic w zamian. Bóg, honor, ojczyzna – dziś tak niemodne, to mną kieruje – wskazywał Zbigniew Stonoga.

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej odbędzie się posiedzenie komisji ds. służb specjalnych ws. wycieku akt śledztwa dot. afery taśmowej.

Śledztwo w tej sprawie ma prowadzić Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Rzecznik prasowy tej prokuratury na godz. 15.00 zapowiedział konferencję prasową.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl