PiS chce komisji śledczej ds. afery taśmowej – nowe zarzuty

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny składa wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. afery taśmowej . To odpowiedź na publikację „Gazety Wyborczej”.

Dziennikarze z Czerskiej napisali o tajnej komórce w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, która miała się zajmować badaniem powiązań między szefami służb a aferą podsłuchową. Według gazety, minister Bartłomiej Sienkiewicz miał podejrzewać szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Biura Ochrony Rządu o spisek.

Poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że po publikacji nasuwa się pytanie: kto tu kłamie?

– „Gazeta Wyborcza” poinformowała o inwigilowaniu byłych szefów służb, o konflikcie, bardzo brutalnej walce w łonie partii rządzącej z wykorzystaniem służb specjalnych – także z inwigilacją posłów opozycji- czy też rządu. Na stronie MSW widnieje oświadczenie, w którym rząd koalicji PO-PSL, rząd premier Ewy Kopacz wszystkiemu zaprzecza. Czy ta sprzeczność może być wyjaśniona przez służby specjalne? Oczywiście nie. Czy może być wyjaśniona przez premier Ewę Kopacz? Też nic na to nie wskazuje, ponieważ ludzie związani z premier Ewą Kopacz są w to wszystko uwikłani – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Politycy PiS chcą, by Sejm zajął się wnioskiem o powołanie komisji na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

– Sytuacja jest naprawdę wyjątkowa. W związku z tym tylko i wyłącznie w tej sprawie komisja śledcza może wyjaśnić tę kwestię. To nie jest tak, jak mówi Platforma Obywatelska, że tą sprawą zajmie się Komisja ds. Służb Specjalnych. Przypomnę, że ta komisja dwa razy zajmowała się tą sprawą i nigdy nie słyszeliśmy o rzekomym powstaniu jakiegoś zespołu, który bezpośrednio podlegał ministrowi spraw wewnętrznych – zaznaczał poseł Marek Opioła.

Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że informacje zawarte w artykule „Gazety Wyborczej” są nieprawdziwe. Polityk PO złożył wniosek do Prokuratury Generalnej o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl