PiS chce dyskusji nt. TK. Opozycja czeka na opublikowanie wyroku

Dyskusja w sprawie Trybunału Konstytucyjnego może nastąpić dopiero po publikacji wyroku – ocenia sejmowa opozycja. Zdaniem Partii rządzącej debatę można rozpocząć od razu. Dziś marszałek Sejmu ma przedstawić swoją propozycję w sprawie działań parlamentu.

W sobotę premier Beata Szydło skierowała opinię Komisji Weneckiej do Sejmu, by to tam wypracowano rozwiązanie sporu wokół TK. To bardzo dobra decyzja – powiedział na antenie TV Trwam senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski.

– Prawdę powiedziawszy, to Sejm i prezydent mają tutaj kluczowe znaczenie w tej kwestii, ponieważ to nie była inicjatywa rządowa (inicjatywa zmiany tych ustaw, które były badane przez Komisję Wenecką). Po drugie to nie rząd powołuje czy odwołuje sędziów TK i wykonuje jakieś działania w tym zakresie, tylko parlament. Czekamy na to, co w poniedziałek pan Marszałek Kuchciński zadecyduje – czy będzie na ten temat debata, czy będzie jakieś stanowisko. Moim zdaniem wydaje się celowe, żeby jednak pójść w ten wariant, o którym nawet mówił pan profesor Zoll – że trzeba zmienić Konstytucję. Pytanie w jakim zakresie – wskazał senator.

Politycy Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz‘15 i Nowoczesnej podkreślają jednogłośnie, że Podstawą rozwiązania sporu wokół TK i wszczęcia ewentualnej dyskusji o zmianach w Konstytucji jest publikacja orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Według PiS-u debatę można rozpocząć już teraz, gdyż jest to spór polityczny.


RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl