PiS buduje nowy program partii

PiS kończy objazd miejscowości powiatowych. Od nowego roku – przed wyborami: samorządowymi i do europarlamentu – skoncentruje się na miastach.  Liderzy PiS odwiedzą obecne i byłe miasta wojewódzkie.

Podczas spotkań w powiatach politycy PiS podkreślali, że „Polska powiatowa” jest tak samo ważna jak „Polska metropolitalna”.Jarosław Kaczyński – prezes partii, mówił o potrzebie zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach.

Problemy, które posłowie PiS zaobserwowali w powiatach,znajdą swoje odzwierciedlenie w działaniach podejmowanych w 2014 roku, który – jak powiedziała wiceprezes partii poseł Beata Szydło – będzie bardzo intensywny.

– Na początku roku będziemy przyjmowali program PiS, który powstał m.in. w wyniku naszych spotkań w powiatach. Kierownictwo PiS w 2013 r. objechało wszystkie 311 powiatów. Na tych spotkaniach pojawiały się z jednej strony problemy, które powinny znaleźć się w naszym programie (w tym rozwiązania różnych ważnych spraw dla Polaków), ale także dobre pomysły m.in. przedsiębiorców, którzy dzielili się swoimi uwagami – informuje poseł Beata Szydło.

Nowy program partii będzie omawiany na konwencji PiS zaplanowanej 25 stycznia w mieście Przysucha w woj. mazowieckim. Program będzie skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów związanych z pracą i demografią – wyjaśniła poseł Beata Szydło.

– Jednym z priorytetów, do którego będzie się odnosił nasz nowy program jest praca, ale nie tylko w aspekcie walki z bezrobociem. W programie odniesiemy się bowiem także do potrzeby godziwej pracy, odejścia od umów śmieciowych, a przede wszystkim do demografii. Praca i rodzina – to są dwa priorytety, na które stawiamy, bo uważamy że tylko w ten sposób możemy budować dobrą przyszłość dla Polski – dodała poseł Beata Szydło.

RIRM    

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl