fot. wikipedia

Pikieta w obronie życia przed szpitalem w Krakowie

Przed szpitalem wojewódzkim im. Ludwika Rydygiera w Krakowie odbyła się pikieta antyaborcyjna. Według danych szpitala, od połowy 2010 r. zamordowano, tam co najmniej 28 dzieci.

Są to jednak dane nieobejmujące ofiar z czasu przed przekształceniem szpitala w spółkę – tych wciąż jeszcze nie ujawniono.

Przychodzimy pod okna szpitala, by pokazywać prawdę o tzw. aborcji. Przychodzimy by powstrzymać zabijanie dzieci poczętych – mówi Paweł Mętel, koordynator akcji w Krakwie, członek Fundacja Pro-Prawo do Życia. Dzieci chore należy otoczyć opieką, a nie poddawać tzw. aborcji, która jest niczym innym jak przerwaniem życia dziecka w czasie między jego poczęciem a narodzinami – dodał Paweł Mętel.

– W Polsce, gdy mowa o legalnej aborcji, zabijane są głównie dzieci z podejrzeniem choroby, tzn. 95 proc. wszystkich przypadków. A wśród tych dzieci z podejrzeniem choroby zdecydowana większość to dzieci z zespołem Downa. A więc zabijane są dzieci, których winą jest tylko to, że są po prostu słodsze. Nie potrafimy być obojętni, również za pomocą naszych transparentów i zdjęć, które na nich są. Przychodzimy też, aby móc odpowiedzieć na wszelkie pytania, które narodzą się u osób pracujących w tym szpitalu, u przechodniów, czy u mediów, które – mam nadzieję – pojawią się i czasami się pojawiają. Mamy w planie organizować pikiety pod tym szpitalem tak długo, aż ten szpital zrezygnuje z tego, jak to ujmuje „zabiegu terminacji ciąży” – zaznacza Paweł Mętel.

Organizatorem pikiety jest Fundacja Pro-Prawo do Życia. Przypomnijmy, że polskie organizacje Pro Life włączają się w rozpoczynającą się dziś nowennę pod hasłem „Dziewięć dni dla życia”, którą ogłosili amerykańscy księża biskupi.

Odbywa się ona w związku z przypadającą w tym miesiącu rocznicą tragicznego wydarzenia, jakim była legalizacja w Stanach Zjednoczonych procederu zabijania dzieci nienarodzonych. Księża Biskupi proponują, aby centralnym punktem każdego dnia nowenny była modlitwa wstawiennicza, refleksja, i konkretne akty pokuty, zadośćuczynienia i miłości.

RIRM 

drukuj