[TYLKO U NAS] E. Kowalewska o tzw. aborcji: Nie możemy robić selekcji ludzi, to zapewnia konstytucja

Polska konstytucja nie dopuszcza dyskryminacji, a mimo to mamy selekcję ludzi – zwraca uwagę w rozmowie z Telewizją Trwam na temat tzw. aborcji Ewa Kowalewska, dyrektor Humana Life International Poland.

Nawiązała w ten sposób do stanowiska Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. W jego opinii zabijanie dzieci nienarodzonych ze względów eugenicznych kłóci się z ustawą zasadniczą. [czytaj więcej] Stwierdzenie prokuratora ma wzmocnić wniosek, jaki poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski złożył w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego.

Obecnie na proceder tzw. aborcji pozwalają przepisy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Ewa Kowalewska podkreśla, że prawo do życia jasno wynika z polskiej konstytucji i trzeba uświadamiać o tym innych.

– Jeśli każdy ma prawo do życia, to każdy – od momentu, kiedy istnieje, czyli od momentu poczęcia. Bo tak mówi przyroda, tak mówi nauka i to jest oczywiste dla nas wszystkich. Myślę, że to jest ważne, że została zwrócona uwaga na ten aspekt, ale jest też bardzo ważne przekonanie społeczeństwa. Świadomość społeczeństwa na ten temat, że nie możemy robić selekcji ludzi, że to zapewnia nasza polska konstytucja, że nie możemy dyskryminować z powodu wieku i miejsca przebywania – tak jak się dzieje w sytuacji dziecka poczętego. No i że to po prostu jest podstawa praw człowieka, która w Polsce powinna obowiązywać – mówi Ewa Kowalewska.

 

Poseł Bartłomiej Wróblewski wniosek do TK ws. uznania za niekonstytucyjną tzw. przesłanki eugenicznej złożył pod koniec października ubiegłego roku. Na razie nie jest znany termin rozprawy Trybunału w tej sprawie.

RIRM/TV Trwam News

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl