Pikieta w obronie prof. Chazana

Pacjentki żądają przywrócenia do pracy prof. Bogdana Chazana. Przeciwko decyzji prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przed ratuszem odbyła się pikieta.

Zorganizowały ją m.in. pacjentki wdzięczne prof. Chazanowi, który w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie ratował życie dzieci.

Decyzję o usunięciu ze stanowiska dyrektora tego szpitala podjęła prezydent Hanna Gronkiewicz –Waltz. W jego obronie stanęło wiele środowisk.

Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia tłumaczy, że pikieta była sprzeciwem wobec samowoli urzędniczej i wyrazem wsparcia dla lekarza, który broni życia, a nie go pozbawia.

– Prof. Chazana szczególnie boleśnie dotknęła ta niesprawiedliwa, haniebna decyzja pani Gronkiewicz-Waltz, która zwolniła profesora ze stanowiska dyrektora szpitala Św. Rodziny, bo nie chciał współuczestniczyć w zabiciu dziecka przed narodzeniem. Uczestnicy mieli ze sobą wielkoformatowe plakaty. Na jednym z nich był napis – „Dosyć samowoli urzędniczej, żądamy przywrócenia do pracy prof. Chazana”, na drugim było zdjęcie ofiary aborcji. Pikieta przebiegła spokojnie, choć ze strony urzędników z ratusza nie było żadnej reakcji – informuje Mariusz Dzierżawski.  

Organizatorzy zapowiadają, że pikieta wsparcia dla prof. Chazana, nie jest jednorazową akcją. Protest będzie się dobywał przed stołecznym ratuszem na pl. Bankowym co tydzień.

RIRM

drukuj