fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Prof. Bogdan Chazan laureatem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego

Profesor Bogdan Chazan został laureatem Nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego. Kapituła doceniła działalność profesora w zakresie ochrony życia ludzkiego oraz prorodzinną edukację społeczeństwa. Wręczenie nagrody odbyło się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Nagrodę przyznaje Towarzystwo Naukowe KUL i stanowi ona wyróżnienie dla ludzi nauki, którzy swoje badania prowadzą w duchu humanizmu chrześcijańskiego. W laudacji ks. prof. Józef Krukowski przypomniał liczne publikacje prof. Bogdana Chazana. O przyznaniu wyróżnienia zadecydowała jednak działalność na stanowisku dyrektora szpitala, w którym życie ludzkie zawsze było na pierwszym miejscu. Jak podkreślił w swoim liście ks. bp. Artur Miziński, sposób postępowania prof. Bogdana Chazana to protest przeciw dehumanizacji człowieka.

„ Z satysfakcją przyjąłem wiadomość, że Nagroda im. Księdza Idziego Radziszewskiego w tym roku została przyznana wybitnemu lekarzowi, który z odwagą wyraził protest przeciw zdehumanizowanym regulacjom prawnym oraz destrukcyjnym dla społeczeństwa i rodziny systemom instytucjonalnym” – czytamy w liście. 

Jak wskazywał sam laureat prof. Bogdan Chazan, przyznana nagroda to dla niego ogromne wyróżnienie.

– Chciałbym przede wszystkim z całego serca podziękować za wyróżnienie jakie mnie dzisiaj spotkało. Nie czuję, abym zasługiwał na tak duże wyróżnienie. Być może tak mówi większość odznaczanych, gdziekolwiek by to nie było, ale wyróżnienie to przyjmuję z wdzięcznością i radością. Bardzo dziękuję kapitule odznaczenia – powiedział prof. Bogdan Chazan.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj