Pielęgniarki z CZD zadecydują o rozszerzeniu protestu

Dziś ma odbyć się referendum, w którym pielęgniarki i położne z Centrum Zdrowia Dziecka zadecydują o sposobie rozszerzenia formy protestu. Strajkujące rozważają całkowite odejście od łóżek pacjentów lub złożenie wypowiedzeń.

Przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w CZD Magdalena Nasiłowska w czwartek wieczorem poinformowała dziennikarzy, że w piątek o godz. 11 odbędzie się referendum, w którym strajkujące zadecydują o sposobie rozszerzenia formy protestu.

„Koleżanki zastanawiają się nad odejściem całkowicie od łóżek albo złożeniem wypowiedzeń” – powiedziała. „Może ktoś jeszcze będzie miał inne pomysły, zobaczymy jutro” – dodała.

„Jest już dziesięć dni i nikt nas nie traktuje poważnie. Nie możemy tak dłużej ciągnąć i po prostu zastanawiamy się nad możliwością odejścia całkowitego (od łóżek pacjentów), ewentualnie złożenia wypowiedzeń” – powiedziała.

Wcześniej mówiła dziennikarzom, że podczas czwartkowych rozmów dyrekcja szpitala nie przedstawiła strajkującym nowej propozycji, a jedynie „wirtualne rozwiązania”.

Rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska nie rozmawiała z dziennikarzami.

Pielęgniarki i położne z Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” rozpoczęły strajk 24 maja. Spór zbiorowy pielęgniarek z dyrekcją trwa od grudnia 2014 r.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl