PGZ będzie modernizować poradziecki sprzęt wojskowy

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie modernizować poradziecki sprzęt wojskowy. Firma, która skupia ponad 60 kluczowych zakładów chce zwiększyć swoje dochody z eksportu usług. Szansą jest zdobycie kontraktów na modernizowanie sprzętu, m.in. czołgów czy rakietowych zestawów przeciwlotniczych.

Eksperci zwracają uwagę, że jest to dla polskiej zbrojeniówki spora szansa, gdyż rynek modernizacji poradzieckiego uzbrojenia warty jest nawet do 10 miliardów dolarów rocznie. O sprawie napisał dziennik „Rzeczpospolita”.

Poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, podkreślił, że dzięki kontraktom PGZ może się rozwijać w szybszym tempie.

– Dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej to kolejny przyczynek do tego, aby się rozwijała. Zamówienia, które są w niej lokowane, sięgają miliardów złotych. Bez wątpienia to powinny być pieniądze, które będą stwarzały możliwości rozwoju PGZ, zwiększenie jej potencjału przemysłowego, ale również dadzą możliwość konkurowania z innymi podmiotami – szczególnie w zakresie nowoczesnego uzbrojenia produkowanego w Polsce. W tym zakresie Polska Grupa Zbrojeniowa konkuruje z wieloma podmiotami europejskimi i światowymi – wskazał Wojciech Skurkiewicz.

Polska po ostatnim szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli została także wybrana liderem programu NATO dotyczącego modernizowania irackiego sprzętu wojskowego.

Polskie zakłady zajmą się wzmocnieniem sił zbrojnych Iraku, m.in. w zakresie broni pancernej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl