Pełnomocnicy ds. realizacji obietnic z expose

Premier Ewa Kopacz powoła pełnomocników ds. realizacji obietnic z expose. Politycy koalicji twierdzą, że jest to pomysł na wzmocnienie rządu. Opozycja podkreśla, że to raczej pomysł na zaspokojenie osobistych ambicji koleżanek premier.

Szefowa rządu będzie miała swoich pełnomocników w randze ministrów w resortach: zdrowia, skarbu, edukacji i infrastruktury. Funkcje te będą pełnić posłanki PO.

Beata Małecka-Libera i Urszula Augustyn zostaną pełnomocnikami premier rządu w resorcie zdrowia i edukacji – powiedziała rzecznik rządu Iwona Sulik. Dodała, że wciąż nie zdecydowano ws. pozostałych pełnomocników.

Poseł Beata Szydło (wiceprezes PiS-u) mówi, że te działania to gest rozpaczy premier, która widzi spadające notowania Platformy Obywatelskiej.

– Jeżeli pani premier myśli tylko o pijarze i o tym, żeby się lansować to jest to niepoważne. Przecież jej expose to była jedna wielka akcja pijarowska, a teraz okazuje się że będzie powoływała pełnomocników, którzy mają ten pijar sprawdzać. A od czego są ministrowie, od czego jest rząd, ministerstwa? Niestety państwo za rządów PO i Donalda Tuska przestało funkcjonować i zaczęło – jak szczerze powiedział jeden z ministrów podczas nagranych rozmów – być wyłącznie teoretyczne – powiedziała poseł Beata Szydło.

W podobny sposób postępował premier Donald Tusk. Receptą na spadające sondaże była tzw. rekonstrukcja rządu. W ostatnich dniach premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję czterech wiceministrów infrastruktury, dwóch wiceministrów zdrowia i wiceszefowej resortu sportu. Te zmiany poprzedził tzw. przegląd resortów.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj