fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

PE: Jest zgoda na brexit

Parlament Europejski wyraził zgodę na zawarcie umowy o wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej. W głosowaniu wzięło udział 683 europosłów. 

621 poparło dokument, 49 zagłosowało przeciw, a 13 posłów do PE wstrzymało się od głosu -europarlament zgadza się na brexit. Teraz przewodniczący ma przekazać niniejsze stanowisko Radzie Europejskiej, Radzie, Komisji Europejskiej oraz parlamentom państw członkowskich i rządowi Zjednoczonego Królestwa.

– Stało się. Pożegnanie było grzeczne chociaż ten sam Europarlament kiedyś wyżywał się na Brytyjczykach po decyzji o Brexicie. Dobrze, że to już koniec (kabaret, który miał miejsce w parlamencie brytyjskim). Te nieznośne przepychanki też były żenujące. Unia chyba nie wyciągnęła wniosków, że jednak unijne elity w jakimś sensie wypchnęły Wielką Brytanię z Unii. Mam wrażenie, że po obu stronach Kanału La Manche niczego nie zrozumiano i niczego się nie nauczono  – podkreślał po głosowaniu europoseł Ryszard Czarnecki.

– Kluczową sprawą dla Parlamentu Europejskiego są z jednej strony ramy instytucjonalne umowy o wystąpieniu, a z drugiej – przyszłe stosunki między UE a Zjednoczonym Królestwem – mówili europosłowie w belgijskiej stolicy.

Dawid Nahajowski/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl