fot. PAP/Marcin Obara

Konfederacja wchodzi do PE – wynika z sondażu wyborczego

Za sukces wszystkich działaczy i liderów Konfederacji, sukces „widoczny także na ulicach” uznał sondażowe wyniki wyborów do PE jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy poseł Jakub Kulesza (KORWiN). Konfederacja zdobyła 6,1 proc. głosów, zajmując czwarty wynik – wynika z sondażu.

Jeżeli wynik sondażu się potwierdzi Konfederacja wejdzie do Parlamentu Europejskiego.

„Od tego sukcesu już nie uciekniemy” – powiedział jeden z liderów Konfederacji, poseł Jakub Kulesza (KORWiN) podczas wieczoru wyborczego w Warszawie.

„Nasz sukces widać po naszych znajomych, po naszych rodzinach i przyjaciołach i na ulicach, podczas spotkań z Polakami. W sondaże możemy nie wierzyć, ale my to widzimy w Polsce, widzimy, że społeczeństwo uwierzyło w realizację idei prawicowej, idei konserwatywno-liberalnej, idei narodowej” – przekonywał Kulesza podczas swojego wystąpienia.

Poprosił też wszystkich działaczy i sympatyków Konfederacji, żeby „dzisiaj świętowali”, ale – jak dodał – „od jutra wzięli się do jeszcze cięższej pracy”, która doprowadzi – jak zapewniał – „do zmiany w Polsce, które nastąpią już tej jesieni”.

Wśród głównych postulatów Konfederacji jest ochrona własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447, utrzymanie złotego jako waluty narodowej, ochrona życia od poczęcia do śmierci, ograniczenie imigracji z państw pozaeuropejskich oraz decentralizacja i odbiurokratyzowanie państwa.

PAP/RIRM

drukuj