Niepokojące rezolucje Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski przyjął dwie rezolucje, które mogą wpłynąć na ograniczenie wolności wypowiedzi oraz promują ideologiczną koncepcję praw reprodukcyjnych i seksualnych – alarmuje Instytut Ordo Iuris.

W pierwszej z nich wskazuje się promowanie tzw. praw reprodukcyjnych i seksualnych jako środek walki z ubóstwem. W drugiej rezolucji pojawia się natomiast informacja, że UE wspiera ONZ w przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na tożsamość i ekspresję płciową. Przepis ten może być początkiem ograniczania wolności wypowiedzi osób sprzeciwiającym się ideologii gender i dewiacjom.

Dr Joanna Banasiuk, ekspert Instytutu Ordo Iuris, podkreśla, że obie rezolucje zawierają rozwiązania, które są sprzeczne z podstawami traktowymi UE

– Obie te rezolucje zawierają rozwiązania w obszarze, w którym UE nie ma kompetencji. W obszarze w którym nie ma możliwości działań legislacyjnych. Mimo to, po raz kolejny zostały podjęte wynormowania  kwestii znajdujących się w tych obszarach. Co więcej, tak naprawdę w dokumentach pozornie nieszkodliwych dlatego, że pierwszy z dokumentów służył zmniejszaniu  nierówności, ze szczególnym uwzględnieniem ubóstwa dzieci, natomiast drugi dotyczył roli UE w ONZ – zwraca uwagę dr Joanna Banasiuk.

Ekspert zwróciła uwagę, że dokument zawiera także wezwanie, aby Rada Bezpieczeństwa ONZ zwracała większą uwagę na łamanie praw homoseksualistów – szczególnie na terytoriach kontrolowanych przez tzw. Państwo Islamskie.

O prześladowanych i mordowanych tam chrześcijanach w dokumentach unijnych nie wspomniano.

Przypomnijmy, że według raportu waszyngtońskiego Pew Research Center, chrześcijanie są najliczniejszą i najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl