fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR: Prosiłbym wszystkich o modlitwę za „Nasz Dziennik”. To jest czysto polski dziennik, którego twórcom zależy na Panu Bogu, na ewangelizacji, na Kościele i na Polsce

Prosiłbym wszystkich o modlitwę za „Nasz Dziennik”, za polskie media katolickie. To jest czysto polski dziennik, którego redaktorom, twórcom zależy na Panu Bogu w naszych sercach, na ewangelizacji, na Kościele i na Polsce. To rzeczywiście jest prawdziwie polskie pismo codzienne. Za to wam bardzo dziękuję i gratuluję – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie rozgłośni.

29 stycznia 1998 r. ukazał się pierwszy numer „Naszego Dziennika”, który publikuje artykuły dotyczące wydarzeń w Polsce, Kościele, a także na świecie. Dziennik poświęcony jest polityce, kulturze, gospodarce, wierze, religii oraz historii.

– Gratulacje dla pana prezesa, pani redaktor naczelnej i całego zespołu. Służycie Panu Bogu, Kościołowi, ojczyźnie i Polakom. „Nasz Dziennik” zaczynał od niczego. Przy okazji dziękuję siostrom loretankom, że przyjęły pod swój dach redakcję – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

„Nasz Dziennik” powstał 22 lata temu z inicjatywy o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, który zwrócił się z tym pomysłem do osób uczęszczających do rocznego studium dziennikarskiego założonego przez ojców redemptorystów.

– Zaczęło się od tego studium dziennikarskiego. Pamiętam, że pewnego dnia, kiedy skończyły się zajęcia w Domu Słowa, który wcześniej zniszczyli komuniści, (…) powiedziałem: „Zróbcie dziennik, zróbcie pismo codzienne”. Pamiętam ich wzrok – wspominał Dyrektor Radia Maryja.

Redemptorysta podkreślał, że „Nasz Dziennik” powstawał z niczego, ale udało się dlatego, że dzieło to służyło Panu Bogu.

– Tyle dobrego zrobił ten „Nasz Dziennik”. Zaczyna się wszystko od małej, nieraz niepozornej sprawy i to rośnie, jeżeli chcemy służyć Panu Bogu. To jest jedyny dziennik katolicki w Polsce; nie ma drugiego dziennika, nie udało się stworzyć. On nie ma podtytułu „katolicki”, ale my tak żeśmy mówili przy zakładaniu, że nie ma co pisać „katolicki”, trzeba być katolickim – oznajmił zakonnik.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zachęcał wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć „Nasz Dziennik” do współpracy. Prosił także o modlitwę za polskie media katolickie.

– Prosiłbym wszystkich o modlitwę za „Nasz Dziennik”, za polskie media katolickie. To jest czysto polski dziennik, którego redaktorom, twórcom zależy na Panu Bogu w naszych sercach, na ewangelizacji, na Kościele i na Polsce. To rzeczywiście jest prawdziwie polskie pismo codzienne. Za to wam bardzo dziękuję i gratuluję – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

Całą rozmowę z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj