fot. Monika Bilska

PE będzie debatował nad ogłoszeniem Unii Europejskiej tzw. strefą wolności osób LGBT

Lewicowi eurodeputowani chcą ogłosić Unię Europejską tzw. strefą wolności osób LGBT. W przyszły wtorek Parlament Europejski będzie debatował nad rezolucją w tej sprawie.

O debatę oraz przyjęcie dokumentu od kilku tygodni zabiega skrajnie lewicowa frakcja Odnowić Europę. Rezolucja PE ma stanowić odpowiedź m.in. na przyjmowane w Polsce Samorządowe Karty Praw Rodzin.

Inicjatorzy ideologicznej rezolucji podnoszą, że instytucje unijne powinny stanąć po stronie rzekomo prześladowanych środowisk LGBT w naszym kraju.

Europoseł Beata Kempa ocenia, że celem podejmowanych przez nich działań jest urabianie międzynarodowej opinii poprzez kłamliwą nagonkę i sztuczne napędzanie sporu ideologicznego oraz atakowanie Polski.

– To jest uderzenie w Polskę, ale również w Węgry i kraje, które mają konserwatywne rządy. W ten sposób będzie się realizować postulat mówiący, że u nas nie przestrzega się praworządności. (…) Wszystko dzieje się po to, aby wykorzystać mechanizm warunkowości, który bezprawnie sobie ustalili, a jednocześnie, by dążyć do konsekwentnego odbierania nam środków z Unii Europejskiej. To jest plan realizowany przez szczególnie zaciekłych europosłów, którzy w swej ideologicznej zaciętości próbują zwalczać wartości, na jakich stanęła Unia Europejska – mówi europoseł Beata Kempa.

Kwestią rzekomej dyskryminacji środowisk LGBT europarlament będzie zajmował się po raz kolejny. W 2019 roku większość PE przyjęła rezolucję potępiającą faktycznie nieistniejące tzw. strefy wolne od LGBT.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl