fot. flickr.com

Próby kneblowania ust rodzicom, którzy sprzeciwiają się seksualizacji dzieci

I w Krakowie, i w Warszawie pojawiają się próby kneblowania ust rodzicom, którzy sprzeciwiają się seksualizacji dzieci. W Krakowie z sesji rady miasta siłą wyprowadzono Magdalenę Czarnik. W Warszawie rodziców nawet nie dopuszczono do dyskusji na temat karty LGBT.

Ideologia wkracza do samorządów. Przykładem jest Kraków – mówi radny Michał Drewnicki.

– Mamy na sesji ostatnio dużo przykładów tego, że to nie temat miasta, nie temat problemów mieszkańców, jak choćby problemy transportowe, są podejmowane przez radnych – podkreśla Michał Drewnicki.

I Kraków, i Warszawa zajmują się osobami LGBT.

– To, co się stało w samorządach, jak choćby w samorządzie warszawskim, powinno być przestrogą dla nas wszystkich – akcentuje Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Wczoraj Rada Warszawy przyjęła stanowisko w sprawie działań na rzecz równości, tolerancji i poszanowania praw człowieka. W praktyce radni Koalicji Obywatelskiej poparli działania prezydenta Rafała Trzaskowskiego ws. specjalnego programu dla osób homoseksualnych.

– Zastraszają, jedna z zasad ich działania polega na zastraszaniu rodziców oraz nauczycieli – zaznacza Filip Frąckowiak, radny PiS w Warszawie.

Dokładnie tak wyglądały działania środowisk LGBT i radnych Koalicji Obywatelskiej w Krakowie. Na celowniku znalazła się kurator oświaty Barbara Nowak, bo wprost mówiła o seksualizacji dzieci. Na radzie miasta padały zarzuty o mowę nienawiści. Pojawiła się propozycja rezolucji.

– Ta rezolucja, którą przedłożyli radni Platformy i Nowoczesnej, była stekiem kłamstw, insynuacji, pomówień w stosunku do pani kurator – mówi Michał Drewnicki.

Rezolucja została odrzucona. Przeciwko jej przyjęciu, która miała wzywać do odwołania małopolskiej kurator oświaty, zagłosowali radni PiS i Przyjaznego Krakowa.

– Takie rezolucje są tylko po to, żeby trochę namieszać, żeby jakąś pożywkę polityczną znaleźć dla swoich pomysłów czy poglądów – wskazuje Adam Kalita, radny PiS w Krakowie.

W trakcie dyskusji nie brakowało jednak kontrowersji. Takich jak ta, gdy z sesji rady miasta siłą wyprowadzono Magdalenę Czarnik z inicjatywy Stop Seksualizacji Naszych Dzieci.

Rodzice stanęli w obronie małopolskiej kurator oświaty. Do Magdaleny Czarnik dołączył Piotr Podlecki.

– Pani kurator przedstawia merytoryczne argumenty związane z proponowaną działalnością środowisk LGBT – podkreśla Piotr Podlecki.

Nie tylko w Krakowie większość w radzie miasta próbowała nadawać ton dyskusji. Podobnie było w czwartek w Warszawie. Rodzicom zamyka się usta – mówi prezes Fundacji Mamy i Taty Marek Grabowski.

– Byliśmy dosyć licznie zgromadzeni. Byli przedstawiciele Fundacji Mamy i Taty, Ruchu 4 Marca, Centrum Życia i Rodziny, Ordo Iuris. Niestety, zostaliśmy ocenzurowani – wskazuje Marek Grabowski.

Oświadczenie rodziców zostało odczytane przez radnych PiS. Pojawiają się kolejne obawy. Rodzice z nadzieją patrzą na działania rządu.

– Chodzi nam o to, żeby do szkół, do przedszkoli nie wkraczała jakaś ideologia, która jest po prostu nieakceptowalna – akcentuje Michał Wójcik.

Ale już były przypadki, że ideologia wkraczała do szkół. Np. w trakcie tzw. tęczowych piątków – przypominają rodzice.

– Tzw. tęczowe piątki niestety były i miały miejsce, i w tym roku, i w zeszłym roku za rządów minister Anny Zalewskiej – zauważa Marek Grabowski.

A dzieci w całej toczącej się batalii nie można zostawić samych sobie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl