Warszawa: konkurs na ekspozycję w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych

Trwa konkurs na ekspozycję Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych w Warszawie. Ma ona łączyć w sobie funkcje muzealną i miejsca pamięci narodowej oraz prezentować całość różnorodnych działań o charakterze niepodległościowym, które Polacy organizowali po 1944 roku.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki na konferencji zwracał uwagę, że konkurs to kolejny etap w budowie wielkiego dzieła, jakim jest muzeum.

Zachęcamy wszystkich artystów z całego świata, aby wzięli udział w tworzeniu tego fantastycznego dzieła. Mamy nadzieję, że w 2019 roku będziemy mogli oddać jego pierwszą część. To dzieło będzie świadectwem odwagi i poświęcenia Polaków, których nazywamy dzisiaj żołnierzami wyklętymi i ludźmi podziemia antykomunistycznego. Byli jednymi z najodważniejszych ludzi polskiego narodu. Ich postawa, niezłomność i przywiązanie do ojczyzny może być drogowskazem dla kolejnych pokoleń również dziś w III RP – podkreślił Patryk Jaki.

Organizatorem konkursu jest Centralny Zarząd Służby Więziennej, w imieniu którego działa Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej Mazovia.

Aby wziąć w nim udział, należy spełnić regulaminowe wymogi dotyczące m.in. kwalifikacji zawodowych i doświadczenia. Kwota przeznaczona na nagrody w konkursie wynosi ok. 120 tys. zł. Autora zwycięskiej koncepcji poznamy 17 października.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl