S. Kaleta: Między Hanną Gronkiewicz-Waltz a Jakubem R. istnieje aura wiedzy o własnych poczynaniach

Między Hanną Gronkiewicz Waltz a Jakubem R. jest tajemnicza aura wiedzy o własnych poczynaniach – wskazuje wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

Jakub R. to były wiceszef Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza, które zajmowało się sprawami reprywatyzacji. W ubiegłym roku został zatrzymany przez CBA.

Sebastian Kaleta zwraca uwagę, powołując się na portal wPolityce.pl, że Jakub R. odmawia zeznań w śledztwie, które ma wyjaśnić udział rolę urzędników BGN i samej Hanny Gronkiewicz-Waltz w zamieceniu pod dywan sprawy Noakowskiego 16. Z kolei prezydent Warszawy – jak dodał – jako jedyna zaskarżyła decyzję komisji weryfikacyjnej  dotyczącą Kazimierzowskiej 34.

Nieruchomość na mocy decyzji zwrotowej trafiła w ręce Jakuba R.  Komisja weryfikacyjna uchyliła jednak tę decyzję.

– Ciąg wszystkich wydarzeń wskazuje, że między Hanną Gronkiewicz-Waltz a Jakubem R. jest tajemnicza aura wiedzy o własnych poczynaniach, ponieważ – z jednej strony – Jakub R. w swojej aktywności nie zrobił nic, żeby wyjaśnić sprawę Noakowskiego 16, mimo że dokumenty były już w ratuszu. Z drugiej strony Hanna Gronkiewicz-Waltz uparcie broni reprywatyzacji, która była dokonana na jego korzyść – powiedział Sebastian Kaleta.

Komisja weryfikacyjna od czerwca ubiegłego roku bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl