fot. PAP/Tomasz Gzell

S. Kaleta: Władze Warszawy blokują budowę szkoły i przedszkola na Bemowie

Sebastian Kaleta złożył interwencję poselską, w której apeluje o pozwolenie na budowę szkoły i przedszkola na warszawskim Bemowie. Inwestycję zaplanował urząd dzielnicy, a władze stolicy zablokowały ją w ramach oszczędności związanych z epidemią koronawirusa.

Sebastian Kaleta w piśmie skierowanym do prezydenta Warszawy, pisze – powołując się na doniesienia medialne – że bemowscy urzędnicy są gotowi do ogłoszenia przetargu na projekt budowy szkoły dla 1000 dzieci. W planach mają także zaprojektowanie i budowę pięciooddziałowego przedszkola dla 125 dzieci, ale władze Warszawy nakazały, aby nie zaciągać nowych zobowiązań finansowych związanych z inwestycjami ze względu na zmniejszenie dochodów miasta.

„Niestety, w kwietniu do urzędu dzielnicy wpłynęło pismo od Pana jako prezydenta m.st. Warszawy informujące, że w związku ze znacznym uszczupleniem dochodów miasta związanych z pandemią koronawirusa, nakazuje się wstrzymanie wszystkich czynności zmierzających do zaciągania nowych zobowiązań finansowych związanych z inwestycjami” – czytamy w piśmie Sebastiana Kalety.

Poseł, wiceminister sprawiedliwości, przypomina, że 2 czerwca władze Bemowa ponownie wystąpiły do władz miasta z prośbą o zgodę na uruchomienie postępowania przetargowego związanego z zaprojektowaniem kompleksu oświatowego, jednak do dnia dzisiejszego dzielnica nie otrzymała odpowiedzi.

Poseł Sebastian Kaleta zwrócił się z apelem o pozwolenie na budowę tej szkoły i przedszkola, ponieważ – jak podkreślił – jest to inwestycja niezbędna dla mieszkańców tej dzielnicy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl