Radni PiS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Warszawa

Po wczorajszej nawałnicy warszawscy radni PiS wystąpią o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Z „rażącej niekompetencji” ma się wtedy wytłumaczyć prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wczoraj po intensywnej ulewie w stolicy zalana została m.in. Trasa Toruńska, na której przejezdność przywrócono dopiero dziś rano. Strażacy musieli tam ewakuować kierowców z dachów zatopionych samochodów. Woda sięgała niemal dwóch metrów.

– Nie można dłużej tolerować sytuacji czekania na nieszczęście. Czy rzeczywiście musi tam ktoś utonąć, ktoś musi zginąć, żeby władze publiczne, władze miasta podjęły efektywne działania, aby doprowadzić do remontu tego fragmentu jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych w Warszawie jaką jest Trasa Toruńska. To nie jest pierwsza tego typu sytuacja i nie można zwalać całej sprawy na zmiany klimatyczne, bo jest to po prostu żart z tego co dzieje się w Warszawie. Mieliśmy do czynienia z podobnymi sytuacjami w roku 2010 i 2011, gdzie było zagrożone życie mieszkańców Warszawy oraz doszło do utraty mienia znacznej wartości. Przez ten czas nic nie zrobiono, aby ten fragment został wyremontowany, aby nie dochodziło tam do sytuacji dramatycznej – powiedział szef struktur warszawskich PiS-u, poseł Mariusz Kamiński.

Wyjaśniona powinna zostać sprawa reakcji służb miejskich, która zareagowała dopiero po 3 godzinach – powiedział poseł Kamiński. Radny miasta stołecznego miasta Warszawy Maciej Wąsik zwrócił uwagę, że GDDKiA przewiduje remont zalanego wczoraj odcinka drogi, jednak opóźnia się przetarg na przeprowadzenie tego remontu.

– Mówi się, że od września przystąpi się do prac remontowych, ale opóźnienie tego przetargu sprawiło, że mieliśmy wczoraj taką sytuację, jaką mieliśmy. Druga rzecz, to jest zaniechanie działań przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które odpowiada za studzienki kanalizacyjne, które tam się znajdują. Wiemy dobrze, że wiedząc o tym, że ten odcinek ma być remontowany, nie remontowano, nie konserwowano w odpowiedni sposób tych studzienek, co doprowadziło oczywiście do tej sytuacji jaką wczoraj mogliśmy obserwować: zatopionych kilka, czy kilkanaście samochodów, ogromne straty w mieniu, paraliż drogi przelotowej przez Warszawę. My się pytamy Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, czy jest prezydentem na pół etatu, bo wiemy, że wczoraj jej nie było. Z tego co się dowiadujemy dzisiaj też jej nie ma w pracy. To nie może być tak, że piąta osoba w państwie „chałturzy” i dorabia sobie gdzieś na jakimś etacie – powiedział Maciej Wąsik.

Sama prezydent Warszawy stwierdziła dziś w mediach, że zmienia się klimat i stąd utrudnienia. To w tym należy według niej upatrywać takich utrudnień, jak te niedzielne. Prezydent Warszawy zaznacza, iż takich nawałnic nie było wcześniej. Trzeba się do nich przyzwyczaić, a nie pomstować na nie – stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tymczasem poseł Adam Hoffman wskazuje, że wczorajsza ulewa w stolicy, według oficjalnych danych nie była największą w Polsce.

– Wczorajsze opady to nie były największe opady w Polsce. W Siedlcach, Poznaniu, Białymstoku były większe opady, a tam jednak do takich sytuacji nie doszło. To również potwierdza sytuację, w której władze publiczne, władze Warszawy są za to odpowiedzialne – informuje poseł Adam Hofman.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl