W październiku pierwsze czytanie ustawy dot. zakazu handlu w niedzielę

4 października odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy zakazującego pracy w handlu w niedzielę. Obywatelski projekt złożył w Sejmie komitet inicjatywy ustawodawczej, w skład którego wchodzi „Solidarność” oraz inne organizacje społeczne.

Pod projektem zebrano ponad pół miliona podpisów.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda poinformował na antenie RMF FM, że debata nad projektem odbędzie się na początku października. Mówił, że trzeba skończyć z nową świecką tradycją „weekend w hipermarkecie”.

– Polacy nie przestaną jeść. To, co mają kupić w niedzielę, kupią w sobotę. Trzeb skończyć z tą nową, świecką tradycją „weekend w hipermarkecie”. Jeżeli widzę, że ktoś w niedzielę idzie, kupuje sobie materiały budowlane i mówi, że to jest jego wolność, że nie wolno mu odbierać jego wolności, to odpowiadam tak: wolność ma swoje granice. Nie wolno poprzez swoją wolność ubezwłasnowolnić drugiej osoby, która w tym dniu mogłaby być z rodziną – wskazał Piotr Duda.  

Zgodnie z projektem zamieszczonym na stronie internetowej „Solidarności”, zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych.

W projekcie przewidziano jednak szereg odstępstw. Handel będzie mógł się odbywać m.in. w dwie kolejne niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia. Za ladą sklepową mógłby stanąć także właściciel sklepu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl