fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Paweł Zgórzyński rezygnuje z posady wiceministra rodziny

Rezygnacja w rządzie Donalda Tuska. Odchodzi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. To polityk Paweł Zgórzyński z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nieoficjalnie mówi się o fatalnej atmosferze w resorcie.

Minęły cztery miesiące od powołania rządu Donalda Tuska. Ustalenia koalicyjne od początku wskazywały na dużą liczbę wiceministrów i współpracę w resortach polityków reprezentujących różne ugrupowania. Jednym z wiceministrów w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej zarządzanym przez Agnieszkę Dziemanowicz- Bąk z Lewicy, był Paweł Zgórzyński z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W sobotę światło dzienne ujrzała informacja o jego rezygnacji. To pierwsza zmiana w rządzie premiera Donalda Tuska. Nieoficjalnie mówi się, że atmosfera w resorcie jest „fatalna”. To miało być jednym z powodów rezygnacji Pawła Zgórzyńskiego. Szczególnie trudne mają być relacje w kierownictwie; między Agnieszką Dziemanowicz-Bąk a Aleksandrą Gajewską z Koalicji Obywatelskiej.

Były wiceminister oficjalnie za powód rezygnacji wskazał względy osobiste. Wciąż głośno jest o planowanej przez premiera RP rekonstrukcji, która – według medialnych ustaleń – może objąć, obok Platformy, także koalicjantów. Ponadto niektórzy ministrowie chętnie przenieśliby się do Brukseli.

TV Trwam News

drukuj