fot. Monika Tomaszek

Rezolucja Narodowego Marszu Życia. M. Jurek: Przypominajcie, że władzy nie wszystko wolno i przypominajcie Konstytucję RP

Uczestnicy Narodowego Marszu Życia w specjalnej rezolucji zażądali zaniechania wywrotowych działań przeciw przyrodzonemu prawu do życia potwierdzonemu w Konstytucji RP. To reakcja na projekty ustaw koalicji rządowej dot. tzw. aborcji, które w piątek głosami większości parlamentarnej zostały skierowane do dalszych prac. Rezolucja Narodowego Marszu Życia została odczytana w niedzielę na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia wyrazili w niej uznanie dla posłów, którzy bronili prawa do życia oraz oburzenie z powodu głosowania części liderów opozycji w tej sprawie.

W przemówieniu b. marszałek Sejmu, Marek Jurek, wzywał opozycję do jednoznacznej obrony konstytucyjnych norm w zakresie ochrony życia.

Prawo do życia to nie jest żadna światopoglądowość, to nie jest postulat światopoglądowy, ale jest to podstawowy warunek korzystania przez każdego człowieka z wszystkich praw obywatelskich i oczywiście jest to warunek do tego, że żyje naród. Obowiązuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 1997 roku, które podkreśla niezmienny obowiązek państwa. Państwo nie jest demokratyczne, gdy nie gwarantuje powszechnych praw, jeżeli wyklucza najmniejszych i nie opiera się na rządach prawa, jeżeli kwestionuje to najbardziej przyrodzone prawo – prawo do życia i dlatego apelujemy, przypominajcie, że władzy, szczególnie zwykłej większości, że nie wszystko jej wolno i przypominajcie Konstytucję RP – akcentował Marek Jurek.

Uczestnicy Narodowego Marszu Życia zaapelowali także do przyszłych posłów do Parlamentu Europejskiego o prace nad budową silnej europejskiej opinii wspierającej cywilizację życia. Ponadto w rezolucji znalazło się wezwanie do niezwłocznego ponownego przesłania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie genderowej konwencji stambulskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl