fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] M. Jurek: Przed wyborami samorządowymi widzimy zwrot ku lewicy

Pan Schetyna zaprasza do współpracy panią Nowacką, czyli autorkę projektu „Ratujmy kobiety”, w którym chodzi o ratowanie aborcji. Pana Rabieja na wiceprezydenta Warszawy zaprasza Rafał Trzaskowski. Patryk Jaki pana Guziała, który organizował tęczowe tygodnie – powiedział w „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam Marek Jurek.

Zbliżają się wybory samorządowe. Najgłośniejsza kampania odbywa się w Warszawie. Widzimy w niej skręt w stronę lewicy – zauważył Marek Jurek.

– Ja widzę w tej kampanii zwrot w lewo. Pan Schetyna zaprasza do współpracy panią Nowacką, czyli autorkę projektu „Ratujmy kobiety”, w którym chodzi o ratowanie aborcji. Pana Rabieja na wiceprezydenta Warszawy zaprasza Rafał Trzaskowski. Patryk Jaki pana Guziała. Przy czym, jeśli chodzi o Guziała, to kontynuacja współpracy. To, co mnie zaskoczyło, to przywitanie przez Patryka Jakiego pana Guziała. To jest lewica, więc powinien dostać opiekę społeczną, a on dostaje kontakty z biznesem i kulturą. Dlaczego pan Guział, który – jako burmistrz – organizował tygodnie tęczowe, ma być odpowiedzialny za kulturę? – wskazał.

Prawica RP zdecydowała na start w wyborach samorządowych z list partii Kukiz’15.

– Oni dają gwarancję wzajemnego szacunku. Dla mnie takim symbolicznym aktem zmiany, która nastąpiła w Polsce był czerwcowy wieczór, kiedy Andrzej Duda, wtedy jeszcze nie prezydent, gratulował Pawłowi Kukizowi, który zdobył 20 proc. głosów w pierwszej turze i deklarował, że prezydent widzi jako swój cel przywrócenie w życiu publicznym solidarności i wspólnoty – powiedział.

O tę wspólnotę dba Prawica RP. Samorządowcy zadbali o naprotechnologię, by pomóc małżeństwom, które chciałby mieć dzieci.

– Główne osiągnięcia Prawicy RP to głównie uruchomienie naprotechnologii w województwie mazowieckim, czyli realna pomoc małżeństwom, które czekają na dzieci. Zostało to przyjęte w sejmiku niemal jednogłośnie. To pokazuje, jak bardzo potrzebne jest to, żeby istniała samodzielna inicjatywa katolicka w samorządzie – podkreślił Marek Jurek.

– Chcemy wprowadzić ulgi tam, gdzie ich jeszcze nie ma. Chcemy, by szpital na Bródnie stał się ośrodkiem, z którego specjaliści będą wysyłani do różnych miast, żeby przybliżyć to ludziom – dodał.

RIRM

drukuj