fot. twitter.com/SolochPawel

Paweł Soloch odchodzi z Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Paweł Soloch, na swoją prośbę i w uzgodnieniu z prezydentem, zostanie odwołany. Nie będzie już pełnił funkcji sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta PR oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Paweł Soloch na stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w randze sekretarza stanu został powołany 7 sierpnia 2015 roku.

„Prezydent RP Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła Ministra Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego” – wskazano na stronie internetowej prezydenta.

O swoim odwołaniu w mediach społecznościowych napisał również Paweł Soloch. Wskazał, że powodem decyzji są „względy osobiste”.

„Za mną 7 niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem” – poinformował Paweł Soloch.

Jak podała Kancelaria Prezydenta RP, Paweł Soloch powołany zostanie na stanowisko Doradcy społecznego Prezydenta RP. Na razie nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl