fot. pixabay.com

NFZ wspiera szpitale

Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaca dodatkowe środki dla szpitali, które mają problem ze zbilansowaniem budżetu. Łącznie Fundusz na ten cel przeznaczy 524 milionów złotych.

Sytuacja finansowa wielu polskich szp.itali stale się pogarsza. Placówki coraz bardziej się zadłużają m.in. po wypłacie podwyżek dla personelu. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Bytomiu ma 20 milionów złotych wymagalnych zobowiązań. To do takich placówek trafiają dodatkowe środki z NFZ.

– Nasze środki w ramach kontraktu uzyskiwanego z NFZ będą powiększone o kwotę 216  tys. zł miesięcznie. Środki idą na poprawienie udzielania świadczeń w szpitalu – poinformował dyrektor bytomskiego szpitala, Wojciech Michalik.

Na Śląsku dodatkowe środki otrzymają 23 szpitale – wskazał dyrektor śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Piotr Nowak.

– Możemy do systemu włożyć kolejne 22,5 mln zł w okresie od września do grudnia tego roku. W przyszłym roku wpompujemy od stycznia do czerwca ok. 55 mln złotych – powiedział Piotr Nowak.

Na dodatkowe pieniądze z NFZ mogą także liczyć szpitale w pozostałych województwach. Na Podlasiu będzie to ponad 15 mln zł, a na Mazowszu 36,5 mln złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl