Patryk Jaki: „Odbudujemy siłę warszawskiego sportu”

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zapowiada odbudowanie sportu w stolicy. 15 czerwca organizuje okrągły stół dla środowisk sportowych.

Wiceminister Jaki ocenił, że to wielki wstyd, iż w Warszawie nie ma dziś ani jednej hali sportowej, w której można byłoby zorganizować europejskie zawody. Podkreślił, że miasta kilka razy mniejsze od stolicy mają lepszą infrastrukturę sportową.

– Odbudujemy siłę warszawskiego sportu. Jeżeli państwo dzisiaj zobaczycie, że w Warszawie praktycznie nie ma drużyny hokejowej, de facto nie ma drużyny żużlowej albo są na słabym poziomie (…), dotyczą tylko juniorów i młodszych kategorii wiekowych. Drużyna koszykarska jest w pierwszej lidze, ale na przedostatnim miejscu, nie czuje wsparcia miasta. Dokładnie tak samo drużyna Szczypiorniaka. Nie może tak być. Warszawa jest stolicą Polski i powinna być siłą napędową polskiego sportu (…). Jestem przekonany, że jeśli wygramy te wybory, to to się zmieni – powiedział Patryk Jaki.

Kandydat ZP na prezydenta Warszawy zaprosił także na eventy sportowe. Patryk jaki organizuje dwa pikniki piłkarskie. Pierwszy odbędzie się 9 czerwca na Pradze Północ, a drugi 17 czerwca na warszawskim Bemowie. Planowane są także kolejne imprezy.

RIRM

drukuj